Sie

Wernisaż wystawy, Andrzej Tuźnik – MIEJSCA – Fundacja4Style, 10.08.2018, godz. 18:00.

Koncepcja cyklu obrazów Miejsca to luźny cykl obrazów, najczęściej pejzaży, przedstawiających peryferie miast, gdzie ludzie są anonimowymi elementami krajobrazu. Możemy się tylko domyślać, jakie emocje przeżywają te postaci albo jakie relacje ich łączą. Widz jest tu kimś z zewnątrz, kimś, kto podgląda ulotne, zatrzymane na moment chwile. Spokój, który charakteryzuje wszystkie obrazy, jest narzędziem formalnych poszukiwań estetycznych. Ich celem jest dotarcie – za pomocą tematu, nastroju, kompozycji, koloru, światła – do bardziej ogólnych zasad definiowania sztuki. Dążenie do syntezy i usunięcie zbędnych detali ma na celu odnalezienie istoty otaczających nas rzeczy i odbieranych przez nas wrażeń. W konsekwencji miejsca są swoistą emergencją, nośnikiem i pretekstem do odkrywania siebie, własnych emocji i pragnień.

Wystawę można oglądać od 10.08 do 24.08.2018, od wtorku do niedzieli 12-19

Fundacja4Style, pl. Wszystkich Świętych 8, Kraków,