Agata Głogowska - Fundacja 4 Style

O twórczości

Prace

Bio

Urodzona w 1981 roku w Tarnowie.

W 2006 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im.Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Grafiki w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Henryka Ożoga.

Wybrane wystawy indywidualne:

1. Wystawa Malarstwo / Muzeum Okręgowe, Tarnów / 2010
  2. Wystawa Grafika / Stara Drukarnia, Rzeszów / 2012
  3. Wystawa Tylko zwykłość jest ciekawa / BWA, Tarnów / 2017

Wybrane wystawy zbiorowe:

1. W nowe stulecie / Pałac Sztuki, Kraków / 2012
  2. MłodziZdolni.art.pl / Galeria Hortar, Tarnów / 2014
  3. Triennale Malarstwa / MGS, Częstochowa / 2014
  4. #Lockdown / Galeria Dystans, Kraków / 2020

Nagrody:

1. Grand Prix w Salonie jesiennym ZPAP, BWA, Tarnów / 2006
  2. Wyróżnienie honorowe w konkursie malarskim fundacji im. Eibischa, Warszawa / 2007
  3. Grand Prix w Salonie Zimowym ZPAP, Tarnów / 2015

Prace Agaty Głogowskiej znajdują się m.in. w kolekcji Sztuki Hotelu Europejskiego w Warszawie.

O twórczości

Moje malarstwo to zapis obserwacji spotkania codzienności z metafizyką. Inspirują mnie zwykłe zdarzenia, będące uniwersalnym doświadczeniem każdego człowieka. Wyciągam je z czasoprzestrzeni i interpretuję na nowo, aby zobrazować coś co ukrywa się na granicy obiektu, jego struktury oraz przestrzeni w jakiej go umieszczam. Tworzę w ten sposób mapę skojarzeń, która nie tworząc jednoznacznej historii z początkiem i końcem, stanowi moją osobistą narrację o człowieku. W formie malarskiej eksploruję problem postrzegania światła i struktury. Fascynuje mnie zagadnienie percepcji i odwzorowywania obrazu w pamięci, gdy nie będąc w stanie przywołać dokładnego kształtu i całej reszty fizycznych właściwości obiektu, zapamiętujemy to co jest naszą najbardziej indywidualną istotą doświadczenia.

Agata Głogowska