O fundacji

Fundacja4Style, powstała w październiku 2015 roku, jako przestrzeń twórcza i wystawiennicza młodych artystów.

Tu wspierane i prezentowane są pierwsze inicjatywy artystyczne, najzdolniejszych malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografów oraz twórców  działań multidyscyplinarnych. Pierwszy krok jest najtrudniejszy – dlatego wspieramy start młodych, którzy nie mają środków na organizację wystawy w galerii komercyjnej i wystarczającego dorobku artystycznego na organizacje wystawy w instytucjach państwowych.

Współpracujemy z Akademiami Sztuk Pięknych, gdzie już pośród studentów odnajdujemy utalentowanych twórców. To dla nich stworzyliśmy konkurs Call4Arts, który corocznie, nagradza 6 najzdolniejszych artystów otwierając im drogę do kariery w świecie sztuki.

Co dla nich robimy…:

  • obejmujemy ich opieką kuratorską,
  • organizujemy wystawy,
  • udostępniamy przestrzeń w centrum Starego Miasta Krakowa,
  • tworzymy teksty krytyczne,
  • wydajemy publikacje, 
  • pracujemy nad ich rozwojem artystycznym,
  • pomagamy wkroczyć na rynek sztuki,
  • kontaktujemy z klientami…

 

 

 


 ZARZĄD FUNDACJI

 

Karol Szpar, Prezes Fundacji Galeria Dystans

Lubię wyzwania i ciągły rozwój. Fascynują mnie ludzie i ich pasje — są dla mnie największą inspiracją. Imponuje mi wiedza innych, z przyjemnością się od nich uczę. Wierzę, że wytrwałość jest główną składową sukcesu. Chcę budować coś, co będzie ważne i użyteczne, dlatego moim priorytetem jest otwartość i współpraca. Tym, co najbardziej motywuje mnie do działania, są realne efekty pozytywnego wpływu na życie innych.

   

Katarzyna Szpar, Członek Zarządu Fundacji Galeria Dystans

Projektowanie wnętrz to moja pasja. W niej zawiera się wszystko, sztuka,  psychologia, działanie. Dzięki niej mam kontakt z ciekawymi ludźmi, którzy ze swoich domów, chcą uczynić miejsca wyjątkowe. Inspiruje ich do łączenia designu z malarstwem czy rzeźbą, dzięki czemu odkrywają nowe płaszczyzny swoich wnętrz i  zainteresowań. Sztuka wielokrotnie zmienia mój koncept, tak jak zmienia moje życie…

 


 STATUT FUNDACJI GALERIA DYSTANS


 JEŻELI UWAŻASZ, ŻE POWINNIŚMY ZOBACZYĆ TWOJE PRACE, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

[email protected]